PILIETINĖ AKCIJA – IŠSAUGOKIME KURŠIŲ NERIJĄ



Jau šį pavasarį numatoma pradėti dideliais kiekiais kasti smėlį Baltijos jūroje ties Juodkrante ir Preila. Taip - vykdant projektą „Lietuvos Baltijos pajūrio juostos atkūrimas ir išsaugojimas“ ir įgyvendinant Klaipėdos universitete parengtą studiją “Smėlio panaudojimo galimybių ir hidrotechninių įrenginių taikymo tikslingumas krantotvarkoje“ – nuspręsta atkurti audrų nuniokotus Palangos pliažus.

Tačiau Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcija yra įsitikinusi, kad kasant smėlį iš jūros dugno gali būti padaryta žala Kuršių nerijos pakrantėms. Todėl šių darbų negalima pradėti, kol nėra atliktas poveikio aplinkai vertinimas, atitinkantis Pasaulio paveldo objekto apsaugos reikalavimus. Jį turėtų atlikti autoritetinga tarptautinio lygmens komisija.

Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcija kviečia visus, kam rūpi Kuršių nerijos likimas, pasirašyti po prašymu stabdyti planus kasti smėlį Baltijos jūroje ties Juodkrantės ir Preilos gyvenvietėmis bei sudaryti autoritetingą tarptautinę komisiją, kad būtų ištirtas šių darbų poveikis aplinkai.

Kreipimąsi į LR Prezidentą, Vyriausybę ir UNESCO komisiją galite pasirašyti čia, įvesdami savo duomenis ir paspausdami laukelį Pasirašyti.

Manau, kad smėlio kasimas Baltijos jūroje ties Juodkrante ir Preila gali turėti neigiamos įtakos Kuršių nerijos pakrantėms ir prašau sudaryti autoritetingą komisiją, kad būtų ištirtas poveikis aplinkai

Kiekvienas asmuo gali protestą pasirašyti tik vieną kartą. Pateik tikslius savo duomenis, nuo to priklauso, ar Tavo balsas bus įskaitytas.

Vardas:
(privalomas)
Pavardė:
(privalomas)
Miestas:
(privalomas)
El. paštas arba telefonas:
(privalomas, nebus skelbiamas viešai)



JAU PASIRAŠĖ:

2