- Nuotraukos -> 


Poetinis Druskininkų Ruduo’2000

Kornelijus Platelis


   Vienuoliktasis PDR'2000 vyko šiltomis ir saulėtomis spalio 6-8 dienomis. Suvažiavo apie 120 poetų, vertėjų kritikų iš Lietuvos ir kitų šalių. Užsienio svečiai: Eduards Aivars, Marts Pujats (Latvija), David Carrion (Ispanija), Craig Czury (JAV), Manfred Chobot, Christian Loidl, Philip Scheiner (Austrija), Gerardo Beltran (Meksika), Ken Edwards (Anglija), Jan-Pierre Faye (Prancūzija), Leszek Engelking, Jacek Posiadlo, Kristyna Rodowska, Izabela Korybut-Daszkiewicz, Zuzana Jaroszkiewicz (Lenkija), Lars Mikael Raattamaa (Švedija), Sergej Zavialow (Rusija). iš užsienyje gyvenančių lietuvių autorių dalyvavo Kazys Almenas, Eglė Juodvalkė (JAV), Lidija Šimkutė (Australija), Vokietijoje gyvenanti, lenkiškai rašanti poetė Alicija Rybalko.

    Konferencijos tema: "Adresantas ir adresatas: epistoliariniai rudimentai". Buvo diskutuojama, kiek literatūroje esama tiesioginio autoriaus bendravimo su konkrečiu žmogumi rudimentų, ar kūrėjai tai tebedaro ir kodėl. Kaip keičiasi pats epistoliarinis žanras literatūroje ir gyvenime, vystantis naujoms ryšio technologijoms? Ar už rašymo visiems ir niekam tebešmėsčioja artimų ar tolimų žmonių veidai? Diskusiją vedė Bronys Savukynas ir Marius Šidlauskas, pagridinį pranešimą perskaitė Kęstutis Nastopka, diskutavo Vytautas P.Bložė, Sigitas Geda, Liudvikas Jakimavičius, Eglė Juodvalkė, Mykolas Katkus, Kornelijus Platelis, Alicija Rybalko, Sergejus Zavialovas. Surengta įdomi literatūrinių laiškų paroda. "Dainavos" centro salėje įrengtą ekspoziciją pratęsė Rimvydo Pupelio iš Obelių laiškai ant drobės, iškabinti ant parko medžių.

   Penktadienio poezijos vakarą vedė Laurynas Katkus ir Gintaras Grajauskas, skaitė aktorė Olita Dautartaitė (Donaldo Kajoko eiles), Lidija Šimkutė, Christian Loidl, Ken Edwards, Vladas Braziūnas, Lars Mikael Raattamaa, Tautvyda Marcinkevičiūtė, Eduard Aivars, Marts Pujats, Alicija Rybalko, Alis Balbierius. Naktinius jaunųjų poetų skaitymus vedė Benediktas Januševičius, skaitė Tomas S.Butkus, Rimantas Kmita, Laurynas Katkus (trečias prizas), Dalia Jazukevičiūtė, Darius Šimonis, Liudvikas Jakimavičius (trečias prizas), Dainius Gintalas, Marius Burokas (antras prizas), Renata Radavičiūtė, Gytis Norvilas (pirmas prizas), Mykolas Katkus, Žilvinas Andriušis, Kristina Apanavičiūtė.
   


   Šeštadienis prasidėjo jau antrą kartą rengiama "renga" sesija. Šį kartą nutarta nesilaikyti japoniško kanono, o kurti ketureilius; jį kiekvienas dalyvis turėjo sudaryti pridėdamas dvi eilutes prie anksčiau rašiusio autoriaus dvieilio. Praktika parodė, kad kanono nesilaikymas į gera neatveda.

   Per metus išėjusių poezijos knygų pristatymas parodė, kad daugiausia šioje srityje pasidarbavo "Vaga" ir Rašytojų sąjungos leidykla. Buvo pristatytas ir "Vagos" išleistas PDR almanachas (sudarytojas Gintaras Bleizgys). Atidarius literatūrinių laiškų parodą, ją palydintiems poezijos skaitymams vadovavo Ričardas Šileika, skaitė Sergej Zavialov, Manfred Chobot, Kristyna Rodowska, Jan Pierre Faye, David Carrion.

   Iškilmingą baigiamąjį poezijos vakarą vedė Sigitas Geda ir Almantas Samalavičius. Pirmiausia buvo paskelbti laureatai. Šešioliktoji Jotvingių premija įteikta Alfonsui Bukontui už eilėraščių rinktinę "Penktas metų laikas", Bhagavadgytos, Levo Karsavino ir Mošės Kulbako poezijos vertimus, o premiją už geriausią poetinį debiutą šį kartą paskirta Gintarui Beresnevičiui "už poeziją eseistikoje". Premijas įteikė Kultūros ministras Arūnas Bėkšta ir PDR tarybos pirmininkas K.Platelis. Po to jury komisija (B.Savukynas, R.Baltrušaitytė, J.Riškutė, M.Šidlauskas) paskelbė konkursų nugalėtojus. Vieno anoniminio eilėraščio konkurso nugalėtojais tapo: Sergej Zavialov, Kornelijus Platelis, Dainius Gintalas, Liudvikas Jakimavičius, Gintaras Grajauskas. Eilėraščio skirto konkrečiam asmeniui konkursą laimėjo Vladas Braziūnas, Martin Chobot ir Gintaras Grajauskas su Rimantu Kmita. Buvo perskaityti visi atžymėtieji kūriniai. Baigiamajame vakare eiles skaitė Craig Czury, Dovilė Zelčiūtė, Philip Scheiner, Viktoras Rudžianskas, Jacek Posiadlo, Danguolė Juzeliūnaitė. Perskaitytas ir kolektyvinės kūrybos vaisius.

   Baigiamuosius naktinius skaitymus vedė Alvydas Šlepikas ir Liudvikas Jakimavičius. K.Platelis padėkojo renginio rėmėjams bei organizatoriams ir įteikė autorių autografų primargintus PDR almanachus. Liejosi vynas ir eilės, veikė meilės paštas, grojo muzika, sukosi poros, Jurgis Kunčinas jodinėjo ant pripučiamo Finliandia butelio, naktis iš lėto sėmė pasaulį ir sąmones.
  
<-Atgal -   |  - Toliau ->
 
 
| Nuotraukos |

 
Programa | Istorija | Laureatai | Darbai | Kontaktai

ENGLISH

Poetinis Druskininkų Ruduo / Druskininkai Poetic Fall