XVIII TARPTAUTINIS LITERATŪROS FESTIVALIS
 POETINIS DRUSKININKŲ RUDUO 2007


Kiekvienas rašytojas ir kiekviena literatūra piešia įsivaizduojamą žemėlapį, perteikiantį jų pasaulio viziją.  Šiame žemėlapyje ryškiausiai matome  savo kaimą ar miestą,  savosios literatūros tradicijas, regiono paveldą. Daugeliui rašytojų šie artimiausi dalykai yra priešnuodis paviršutiniškumui  ir unifikacijai. Antra vertus, nuo neatmenamų laikų literatūra neatsiejama nuo  „troškimų objekto“, iki kurio  kelias būna netrumpas. Antikinė kultūra ar Pietų jūrų salos, Šiaurės paprastumas ar egzotiškos religijos bei ideologijos – šie utopiniai dariniai ne tik suteikia prasmę rašytojo kūrybai, bet ir  rodo kryptį kitiems, juo sekantiems.

Poetinio Druskininkų Rudens dalyviams, tarp kurių šiemet yra būrys poetų iš romaniškų šalių, norėtume pasiūlyti pasvarstyti, kaip šie dalykai  funkcionuoja šiuolaikinėje literatūroje. Ar mūsų laikais persveria artimasis, ar tolimasis polius? Ar šiandien galime artimais, įgimtais dalykais laikyti ne tik nacionalinę literatūrą, bet ir apie regiono kultūrą?  Kas sudaro jų pagrindą : panaši kalba, istorinė patirtis,  kraštovaizdis ir klimatas? Ar dar egzistuoja rašytojų svajonių žemė? Ar ji turi turėti prototipą realybėje, ar jos buvimą pateisina vien tai, kad jis žadina kūrybingumą? O gal tai tik  pavojingas miražas, su kuriuo reikia kovoti?Programa

Spalio 4 d. ketvirtadienis

Užsienio svečių atvykimas į Vilnių.
17.00 Užsienio svečių išvykimas į Druskininkus. LRS būstinė, Vilnius, K.Sirvydo 6..


Spalio 5 d.
penktadienis

8.30 Dalyvių išvykimas iš Vilniaus, nuo LRS būstinės, K.Sirvydo 6.
11.00 Dalyvių registracija. Druskininkai, Centras „Dainava”, mažoji salė, Maironio 16.
13.30 Poezijos pamokos Atgimimo ir Senamiesčio Vidurinėse mokyklose.
13.30 PDR vėliavos pakėlimas, festivalio atidarymas. Diskusija: „Eldoradas už kampo:  artima ir tolima literatūroje“.  „Dainava“, didžioji salė.
16.00 Kavos pertrauka.
16.30 Jaunųjų poezijos skaitymai. Veda Agnė Žagrakalytė. „Dainava“, didžioji salė.
19.00 Poezijos vakaras ir poetų rankraščių aukcionas. „Dainava”, didžioji salė.
21.30 Vieno eilėraščio naktis. Kavinė „Širdelė“.


Spalio 6 d.
šeštadienis

11.00 Poetinės akcijos „Dainavos“ kieme: rytietiškas turgus.
14.00 Per metus išėjusių knygų pristatymas. Veda Virginijus Gasiliūnas. „Dainava“ didžioji salė. Bibliotekoje veiks knygų paroda, leidyklos prekiaus savo leidiniais.
16.00 Kameriniai lietuvių poezijos skaitymai. Veda Ričardas Šileika. Centras „Dainava“ mažoji salė.
19.00 Iškilmingas baigiamasis poezijos vakaras. Jotvingių premijos įteikimas. Konkursų laureatų apdovanojimas. „Dainava“, didžioji salė.
21.00 Naktiniai skaitymai ir vaidinimai. Centro „Dainava“ restoranas „Nakviša“.


Spalio 7 d.
sekmadienis

12.00 Dalyvių išvykimas į Vilnių.
18.00  PDR svečių bei laureatų poezijos vakaras. Šv. Kotrynos bažnyčia. Vilnius, Vilniaus g. 30.

Spalio 8 d. pirmadienis

17.00 Pofestivaliniai poezijos skaitymai Užupio kavinėje. Veda Antanas A. Jonynas. Užupio Respublika.


Anoniminiai konkursai:

Vieno eilėraščio;
„Kelionės dainos“;
Humoristinis: „Mano gimtasis gėrimas“.

Rengėjai:

Kornelijus Platelis (pirmininkas), Antanas A. Jonynas (pavaduotojas), Andrius Mosiejus (iždininkas), Gerardo Beltrán (Meksika), Gintaras Bleizgys, Vladas Braziūnas, Erika Drungytė, Leszek Engelking (Lenkija), Antanas Gailius, Sigitas Geda, Liudvikas Jakimavičius, Donaldas Kajokas, Laurynas Katkus, Kerry Shawn Keys, Liana Ruokytė, Zenonas Streikus, Marijus Šidlauskas, Ričardas Šileika, Antanas Šimkus, Alvydas Šlepikas, Jonas Zdanys, Agnė Žagrakalytė.

Rengėjai:

Asociacija „Poetinis Druskininkų ruduo”, Lietuvių P.E.N centras, Centras „Dainava”

Rėmėjai:

Kultūros ir sporto rėmimo fondas; Lietuvos Respublikos Kultūros ministerija; Amerikos centras; Servanteso institutas, Ispanijos Ambasada; Portugalijos Ambasada; Goethe institutas; Velso literatūra užsieniui; Lenkų institutas Vilniuje; AB „Alita”; Centras „Dainava”; Druskininkų savivaldybė; savaitraštis „Literatūra ir menas”; Iį „Drusva”; UAB Druskininkų Rasa.

 
PDR '2001 | PDR '2002 | PDR '2003 | PDR '2004 | PDR '2005 | PDR '2006 | Kontaktai

ENGLISH

Poetinis Druskininkų Ruduo / Druskininkai Poetic Fall